Zagadka 1.4 2020-04-04T00:02:47+00:00

Ile kończyn ma zwierzę, które przedstawia poszukiwany obrazek?

Podpowiedzi w jakie foldery musisz wejść znajdziesz w poniższej historii.

Link do folderu:
http://www.canbum.net/cdn/

Pewnego słonecznego dnia 13 małych druhów poszło jak co tydzień pod szkołę, aby uczestniczyć w zbiórce.

W tym tygodniu odbyła się zbiórka historyczna. Dowiedzieli się tam oni, że w 1994 roku został odsłonięty pomnik Bartosza Głowackiego w Janowiczkach. Głowacki był polskim chłopem, który odznaczył się wielkim męstwem podczas bitwy pod Racławicami. Zdobył on armatę rosyjską gasząc palący się lont swoją własną czapką, za co otrzymał przydomek Głowacki.

Większość chłopców zaczęła rozmyślać o zmaganiach wojowniczego chłopa. Jedynie mały Tomek latał w obłokach, marząc o podróży do gwiazd. Jego największym marzeniem było odwiedzenie Galaktyki Messier 109. Marzył o tym, ponieważ zgubił tam jego ulubiony niezbędnik, a Tomka powoli zaczynało męczyć jedzenie obiadów patykiem.

Na szczęście 24 listopada 2017 roku jego marzenie się spełniło. Wyleciał i już o 10:06 był na miejscu. Już wtedy dorosły Tomek mógł nareszcie odetchnąć z ulgą i w spokoju zjeść na obiad swój ulubiony posiłek. Dokładnie odliczone 251 płatków Corn-Flakes oznaczonych literą “K” ze świeżo wyciskanym mlekiem zakrapianym odrobiną kakao.